Úplné základy E-mail Vyhľadávanie na internete Cvičenia Zamestnanie

Cvičenia

1

Otvorte si svoju e-mailovú schránku (buď ako webovú stránku, napr. www.gmail.com, alebo napr. program Outlook). Začnite písať novú správu a nájdite ikonu pre pridanie prílohy. Kliknite na ňu a pripojte k správe ľubovoľný súbor. Potom pridajte ďalšie dva súbory súčasne. Pozrite si, kde sa zobrazuje zoznam príloh.

2

Ak máte možnosť, vyskúšajte si pridávanie príloh metódou drag and drop. Pridajte touto metódou do e-mailu obrázky aj textové dokumenty.

3

Nájdite vo svojej e-mailovej schránke reklamný e-mail, ktorý obsahuje obrázky. Pozrite si, či sú tieto obrázky pripojené k správe aj ako príloha (v zozname príloh). Vo väčšine prípadov sú iba v texte.

4

Vyhľadajte na internete mailchimp navod. Prezrite si výsledky a prečítajte si, ako funguje tento populárny nástroj na rozosielanie noviniek cez e-mail (tzv. newsletter).

5

Otvorte si svoju e-mailovú schránku a vyhľadajte v nej výraz mailchimp. S najväčšou pravdepodobnosťou sa tento výraz bude v niektorej prijatej správe nachádzať. V správach vytvorených cez tento nástroj sa totiž zvykne nachádzať odkaz na jeho webové stránky a logo.