Pre pokročilých Nahrávanie na internet Sociálne siete

Nahranie obrázka na web

Už vieme, že keď v diskusných fórach žiadame o radu, je dobré priložiť k popisu problému aj snímku obrazovky. Obrázok sa nahrá na webový server a po odoslaní správy sa zobrazí ostatným návštevníkom.

Mnohé diskusné fóra však z bezpečnostných dôvodov nedovoľujú nahrávať aj obrázky či iné súbory. Vtedy využijeme online službu na zdieľanie obrázkov. Na ňu nahráme obrázok a do fóra skopírujeme iba odkaz na obrázok.

Takouto službou je napr. https://pasteboard.co/. Hoci je táto služba len v angličtine, postup je veľmi jednoduchý. Hneď na úvodnej stránke vyberieme, ktorý súbor z počítača chceme nahrať. Obrázok sa nahrá a zobrazí v skutočnej veľkosti. Ak chceme, môžeme ho orezať. Následne už stačí iba kliknúť na tlačidlo Upload pod obrázkom. Služba vygeneruje odkaz, ktorý vedie na náš obrázok. Tento odkaz si skopírujeme do príspevku v diskusnom fóre.

Napr.: odkaz na obrázok

V starších diskusiách sa stáva, že narazíme na takýto odkaz, ale obrázok je už zmazaný. Buď ho zmazal samotný autor, alebo daná služba uchováva obrázky iba na určité obdobie. Potom ich automaticky vymaže.

S nahrávaním obrázkov sa stretneme aj na sociálnych sieťach a pri písaní článkov (napr. na vlastnom blogu). Vtedy však býva k dispozícii tlačidlo, ktorým obrázok pripojíme priamo k príspevku.