Úplné základy Výber obsahu Kopírovanie a presúvanie Kniha

Dobré vedieť!

1

Vystrihnutý alebo skopírovaný obsah môžeme vložiť aj inde, nielen na iné miesto v tom istom dokumente. Môžeme ho vložiť do iného dokumentu, do bunky v tabuľkovom dokumente, do vyhľadávacieho políčka vo webovom prehliadači, do rozpísaného príspevku v online diskusii atď.

Kopírovať obsah môžeme aj z webovej stránky či e-mailu – odvšadiaľ, kde sa nám podarí časť obsahu vybrať (označiť).

2

Ak sa nedá kliknúť na ikonu Vložiť (býva vtedy bledšou farbou ako ostatné ikony), znamená to, že program nemá čo vkladať – v schránke sa nič nenachádza. Možno sme nesprávne vystrihli/skopírovali text.

Ak sa nedá kliknúť na ikony Vystrihnúť alebo Kopírovať, zrejme nie je s čím pracovať – nič sme nevybrali, a tak program nevie, s ktorou časťou obsahu má pracovať.

3

Obsah schránky ostane k dispozícii aj po tom, čo sme ho už raz vložili do dokumentu. To znamená, že ho stačí vystrihnúť/skopírovať len raz a následne ho môžeme vkladať toľkokrát, koľko potrebujeme.

M2 oznacujeme-text ikonka-vystrihnut.pngM2 oznacujeme-text ikonka-vlozit.png M2 oznacujeme-text ikonka-vlozit.png M2 oznacujeme-text ikonka-vlozit.png M2 oznacujeme-text ikonka-vlozit.png M2 oznacujeme-text ikonka-vlozit.png

M2 oznacujeme-text ikonka-kopirovat.pngM2 oznacujeme-text ikonka-vlozit.png M2 oznacujeme-text ikonka-vlozit.png M2 oznacujeme-text ikonka-vlozit.png M2 oznacujeme-text ikonka-vlozit.png M2 oznacujeme-text ikonka-vlozit.png

4

Namiesto pojmu vložiť sa niekedy (aj v českých verziách) stretneme s pojmom prilepiť.