Úplné základy Vyhľadávanie na internete Kniha

Dobré vedieť!

1

Na internete nájdete nasledovný text.

Jazyková kaviareň Partizánske je pravidelná akcia v Partizánskom. Je určená všetkým, ktorí si chcú precvičiť jazyky. Stačí prísť a posadiť sa za stôl venovaný jazyku, ktorý chcete precvičiť.

Akcia vás zaujme a chcete sa dopátrať ďalších informácií. Chcete na internete vyhľadať výraz jazyková kaviareň partizánske. Možno budú medzi výsledkami aj oficiálne stránky tejto akcie.

Najjednoduchší spôsob je označiť text a kliknúť na tento výber pravým tlačidlom. V kontextovom menu sa zvykne nachádzať možnosť vyhľadať označený text. Nemusíme teda sami otvárať novú kartu a písať celý výraz, prehliadač to urobí za nás.


2

Vo výsledkoch vyhľadávania cez Google sa na prvých miestach objavujú reklamné odkazy. Sú to stránky, na ktorých sa síce váš výraz nachádza (minimálne jeho časť), ale za normálnych okolností by sa zobrazili nižšie, možno až na druhej-tretej strane. Firma si však zaplatila prednostné umiestnenie vo výsledkoch vyhľadávania, aby na jej odkaz kliklo viac ľudí. Tieto výsledky sú označené značkou „Reklama“.