Pre pokročilých Programy a aplikácie Formáty súborov

Dobré vedieť!

1

Pri veľkých súboroch býva konverzia časovo náročná, najmä pri videách. Ak využijeme online službu, musíme okrem toho rátať aj s tým, že súbor sa musí najskôr nahrať na server (ktorý ho spracuje), čo si tiež vyžaduje určitý čas. Zvážte v takomto prípade, či si namiesto využitia online služby nenainštalujete konvertor do počítača (dajú sa stiahnuť rôzne bezplatné programy).

2

Súbory nemožno konvertovať do ľubovoľného formátu. Nemôžeme napr. obrázok vo formáte .jpg konvertovať do .mov, čo je formát videa. Po vybraní súboru, ktorý chceme skonvertovať, nám služba ponúkne iba relevantné formáty - tie, do ktorých je možné súbor previesť.

3

Nie vždy je konverzia bezstratová. Pri konverzii .doc na .txt stratíme všetko formátovanie textu [odkaz na kapitolu] - hrubé písmo, nadpisy, odrážky… V súbore.txt ostane iba čistý text. Taktiež pri hudbe a videách môže byť výsledok v horšej kvalite ako pôvodný súbor.

Porovnajte, čo ostalo z obsahu súboru vytvoreného v programe Word (formát .docx), keď sme ho skonvertovali na obyčajný text (formát .txt).

Vľavo je pôvodný obsah, vpravo ostal iba obyčajný text bez obrázkov, odrážok, tabuliek, bez zarovnania, hrubého písma a iného formátovania.