Úplné základy Internet Nahrávanie na internet

Recenzie

V kapitole o nakupovaní cez internet sme zistili, aké užitočné sú recenzie od zákazníkov, ktorí si daný výrobok či službu už v minulosti kúpili. Vďaka recenziám je možné ľahko odhaliť podvodné e-shopy a vyhnúť sa tak nemalým nepríjemnostiam. A nemusí ísť len o podvody. Recenzie prezradia, nakoľko sú zákazníci spokojní s prístupom obchodníka, ako dlho sa priemerne čaká na dodanie tovaru a akú kvalitu môžeme očakávať. Recenzie bývajú zvyčajne rozdelené na skúsenosti s konkrétnym zakúpeným tovarom a na hodnotenie samotného obchodu.

Možno ste si všimli, že pri vyhľadaní obchodu alebo zaujímavého miesta cez Google sa vpravo zobrazí panel so základnými informáciami (názov, adresa s mapou, otváracie hodiny…). Taktiež tam nájdeme celkové hodnotenie s odkazom na recenzie.

Tie pochádzajú od ľudí ako vy - ktorí dané miesto navštívili a rozhodli sa podeliť o svoje skúsenosti. Pri mnohých menách nájdete poznámku „Miestny sprievodca“ spolu s informáciou o tom, koľkými recenziami a fotografiami používateľ doteraz prispel. Ide o komunitu ľudí, ktorí majú účet u spoločnosti Google (majú e-mailovú adresu …@gmail.com) a zaregistrovali sa ako miestny sprievodca: https://maps.google.com/localguides/home Za každú aktivitu Google pridelí body. Za ne možno získať určité výhody, napr. prístup k novým službám, ktoré zatiaľ neboli oficiálne spustené a ešte sa len testujú.

O miestnych sprievodcoch vyšiel článok napr. tu: https://www.aktuality.sk/clanok/526638/vdaka-slovakovi-dovidime-aj-tam-kam-sa-google-auto-nedostalo/